Afbeelding
Esther Spronk

Verwarring over roze lucht: Noorderlicht in Heiloo?

Nieuws

HEILOO - Gisteravond keken veel inwoners van Heiloo en omgeving verbaasd naar de roze en paarse lucht boven het dorp. Sommigen vroegen zich af: Is dit het Noorderlicht? Het antwoord is echter simpel: nee, dit natuurverschijnsel heeft niets met het Noorderlicht te maken.

De kleurrijke lucht is afkomstig van het AZ-stadion in Alkmaar. Het stadion gebruikt speciale verlichting om het grasveld optimaal te onderhouden. Wanneer er bewolking is, wordt het licht weerkaatst tegen de wolken, wat zorgt voor de opvallende roze en paarse gloed. Dit fenomeen kan dus uitsluitend bij bewolking worden waargenomen en heeft niets te maken met het Noorderlicht, dat alleen bij helder weer zichtbaar is.

Toch een leuk idee

Hoewel het hier geen echt Noorderlicht betrof, blijft het een bijzonder gezicht. Misschien zien we binnenkort het echte Noorderlicht wel weer in Heiloo – maar dan alleen bij heldere sterrenhemel!

Foto: Esther Spronk

Heeft u zelf ook zulke bijzondere foto’s gemaakt? Deel ze met ons!

Bedrijf Belicht

Sport

Regio

Digitale krant