Rachelle van de Griek werd zondag tweede bij het Nederlands Kampioenschap Junioren Allround in Deventer.
Rachelle van de Griek werd zondag tweede bij het Nederlands Kampioenschap Junioren Allround in Deventer.

Rachelle van de Griek Nederlands kampioen 'Mass start' in Deventer

Algemeen

HEILOO –Rachelle van de Griek is op zondag 8 februari in Deventer Nederlands kampioen Mass start geworden bij de junioren C. Eerder die dag in Deventer, bij het Nederlands Kampioenschap Junioren Allround, eindigde Rachelle op een mooie tweede plaatst in het eindklassement; dit bereikte ze door een derde plaats op de 500 meter (42.08) en een mooie tweede plaatst op de afsluitende 1500 meter (2:14.01). Het gebeurde op dezelfde baan waar haar moeder, Marieke Stam, in 1978 ook haar eerste junioren titel veroverde.

De Mass start staat op de nominatie om olympisch te worden. Internationaal staat hij op het programma; zo ook dit jaar voor het eerst voor de junioren. Alle deelnemers aan het NK Allround stonden aan het start. Hoewel Rachelle bij het ingaan van de laatste ronde ingesloten zat, wist ze zich bij het uitkomen van de voorlaatste bocht vrij te maken en een lange eindsprint in te zetten. Ze kwam met ruime voorsprong uit de laatste bocht. Een bijna-val leek nog even roet in het eten te gooien, maar Rachelle hield zich staande en kwam als eerste over de finish.

Een verrassing, want plaatsgenoot Gerard Pranger trakteert gasten op een historisch hapje: Broeder! Foto: Josta de Graaf-Gieltjes
Historische Vereniging: een verrassing, een afscheid en een nieuw begin Cultuur gisteren
Margot Winder leest "Toen Rosa een brood ging kopen" van auteur Joke van Leeuwen voor tijdens de jaarlijkse Nationale Voorleeslunch
Genieten en gniffelen tijdens de Nationale Voorleeslunch Nieuws 5 okt, 08:30
Zo moet de brug eruit komen te zien: een stalen constructie met open houten spijlen.
Nieuwe voetgangersbrug in Heilooërbos: geen bomen nodig Gemeente 4 okt, 16:00

Bedrijf Belicht

Sport

Regio

Digitale krant