Op 4 mei mag de vlag van zonsopgang tot zonsondergang halfstok hangen.
Op 4 mei mag de vlag van zonsopgang tot zonsondergang halfstok hangen. Foto: aangeleverd

Programma herdenking 4 mei: start bij Witte Kerk

maandag 4 mei 2026 19:00

HEILOO - Op maandag 4 mei zijn bewoners welkom om de slachtoffers die gevallen zijn tijdens oorlogen en vredesoperaties te herdenken. De herdenking begint bij de Witte Kerk en zal via een stille tocht eindigen in een kranslegging bij monument ‘Man van Vught’.

18.50 uur - Inloop Witte Kerk.
19.00 uur - Herdenking in de Witte Kerk. Welkom door ceremoniemeester Bianca Validzic (gemeente Heiloo).
19.35 uur - Stille tocht.

De start is bij de ingang van de Witte Kerk en gaat langs het verzetsmonument aan de Kennemerstraatweg via de Dokterslaan en Maas Geesteranusweg naar Frederica’s Hof. De dodenherdenking vindt plaats bij het monument ‘Man van Vught’.

19.55 uur - Start herdenking bij monument ‘Man van Vught’.

Kranslegging door het college van burgemeester en wethouders Heiloo.Kranslegging door de veteranen van Heiloo.Taptoesignaal door trompettist.

20.00 uur - Dodenherdenking (2 minuten stilte)

20.02 uur - Vervolg herdenking bij monument ‘Man van Vught’.

Het Wilhelmus wordt gespeeld onder leiding van het orkest Caecilia. Daarna volgt een toespraak van burgemeester Mascha ten Bruggencate en zal kinderburgemeester Naomi Nawaratne een gedicht voordragen. Daarna is er een bloemlegging door Scoutinggroepen Rurik/Victorie en het aanwezige publiek.

20.30 uur - Einde

Gemeente Heiloo roept bewoners op de vlag halfstok te hangen. Dat kan van zonsopgang tot zonsondergang.

Kijk op de gemeentewebsite (www.heiloo.nl/nieuws/programma-herdenking-maandag-4-mei-2026) voor details en het volledige programma.