Hortus Bulborum weer open
zaterdag 21 maart 2026 10:00 tot 17:00
LIMMEN – De Hortus Bulborum in Limmen opent op 21 maart weer zijn poorten voor het nieuwe seizoen. In de bijzondere tuin is een unieke collectie historische voorjaarsbloeiende bloembollen te bewonderen. De Hortus bezit als enige tuin ter wereld een omvangrijke verzameling van oude bolgewassen.
In het voorjaar tonen ruim 4500 verschillende soorten tulpen, narcissen, hyacinten, krokussen en fritillaria’s hun kleuren. Veel van deze rassen hebben een lange geschiedenis en worden in Limmen bewaard en gekweekt zodat ze niet verloren gaan.
De Hortus Bulborum is geopend van 21 maart tot en met 10 mei. Van maandag tot en met zaterdag is de tuin te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur, en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur.
Rondleidingen online te reserveren
Wie meer wil weten over de bijzondere collectie kan deelnemen aan een rondleiding met een deskundige gids. Tijdens deze rondleiding komen onder meer de beroemde Rembrandt-tulpen aan bod en wordt verteld over de geschiedenis van de bollenteelt en de verschillende soorten die in de tuin groeien.
Nieuw dit voorjaar is dat rondleidingen ook online te reserveren zijn. Dagelijks staat om 14.00 uur een gids klaar om bezoekers mee te nemen in de kleurrijke wereld van historische bloembollen.
Nieuw: educatief programma voor basisscholen
Dit jaar start de Hortus Bulborum ook met een educatief programma voor basisscholen. Tijdens een interactieve rondleiding ontdekken leerlingen hoe bloembollen groeien en bloeien. Ze leren het verhaal achter historische tulpensoorten en gaan zelf op ontdekkingstocht in de tuin. Het programma laat kinderen op een leuke en leerzame manier kennismaken met de wereld van bloembollen en de geschiedenis daarvan. Scholen die interesse hebben kunnen contact opnemen met Gerardine Vahl-Res via 06-31372577 of via rondleidingen@hortus-bulborum.nl. Meer informatie over openingstijden en reserveringen is te vinden op www.hortus-bulborum.nl.
