Zevenhuizerlaan, kruispunt Breedelaan/Haagbeuk
Zevenhuizerlaan, kruispunt Breedelaan/Haagbeuk Foto: J. Mars

Zevenhuizerlaan weer toegankelijk

Nieuws

HEILOO - De Zevenhuizerlaan weer vrij toegankelijk voor verkeer. De werkzaamheden hebben bijna een half jaar in beslag genomen.

Zes maanden hard werken

De werkzaamheden werden in verschillende fases uitgevoerd door aannemer G.P. Groot. Dit bedrijf begon op 25 november 2025 met de eerste etappe van het herinrichtingsplan. Er werd hard gewerkt, want ook op zaterdagen was er bedrijvigheid. De rioolwerkzaamheden zijn afgelopen weekend afgerond; bestrating was al grotendeels gelegd.

De laatste loodjes 

Er zijn nog een aantal minder ingrijpende werkzaamheden nodig na afgelopen weekend, maar daar zal (doorgaand) verkeer geen last van ondervinden. De vijfde en laatste fase van de herinrichting, het kruispunt met de Hoogeweg, zal pas in oktober of november plaatsvinden nadat de Vennewatersweg af is. De Zevenhuizerlaan moet nog een beetje worden ‘aangekleed’ met beplanting. De aangewezen plekken hiervoor zijn al zichtbaar. De Haesackerlaan is vanuit de Zevenhuizerlaan nog even niet toegankelijk, maar het zal niet lang meer duren voordat ook daar het verkeer weer doorgang kan vinden.

Opluchting

Niet alleen het verkeer, maar ook de aanwonenden kunnen weer door. De trottoirs zijn af en de auto’s kunnen weer bij het eigen huis geparkeerd worden want de opritten zijn weer vrij toegankelijk.

Veranderde verkeerssituatie

Wie door de Zevenhuizerlaan rijdt dient wel even op te letten. De verkeerssituatie op het kruispunt met de Breedelaan en de Haagbeuk is veranderd. Verkeer uit de Haagbeuk én uit de Breedelaan hebben voorrang op verkeer in de Zevenhuizerlaan.

Tekst: Laragh Macdonald